Chłodnym okiem

Na co możemy liczyć przed rundą wiosenną ?
Prosna zimę spędziła na 6 miejscu w tabeli. Raz grała lepiej, a raz gorzej. Miała serie 4 zwycięstw z rzędu po czym przyszedł okres 4 meczów bez zwycięstwa. Zdarzały się także poważne wpadki takie jak przegrana w derbach ze Startem Łubnice czy GKS Czastary. Pod okiem byłego trenera Włodzimierza Dwernickiego Prosna potrafiła zaskakiwać niezłą grą, lecz niezbyt skuteczną. W końcówce rundy zawodnikom brakowało zdecydowanie sił. Jaka będzie wiosna ? Prosna swoje przygotowania do sezonu zaczęła jeszcze w połowie stycznia. Obecnym trenerem a zarazem zawodnikiem Prosny jest Paweł Rzeznik. Intensywne treningi na hali jak i na dworze mają zaowocować lepszą grą, a przede wszystkim przewagą fizyczną nad resztą rywali. Przesunięcie kilku zawodników na inne pozycje ma przynieść jakość oraz bramki. Na razie po sparingach widać pozytywne tego efekty. 3 mecze wygrane i 1 remis tak prezentują się wyniki Prosny w meczach kontrolnych. Przede wszystkim wygrana z Jagą lututów, czyli przeciwnikiem grającym o klase wyżej może cieszyć. Pytaniem które sobie zadajemy jest z pewnościa to o co Prosna może walczyć jeszcze w tym sezonie? Patrząc na układ tabeli oraz zakładając że do Okręgówki awansują tylko dwie najlepsze drużyny ciężko mówić o awansie. Jednak odrobienie straty 9 punktów do drugich Masłowic może być realne przy serii zwycięstw naszych piłkarzy i porażek rywali. Skrzynex Łaszew wydaje się być już jedną nogą w Oręgówce i nikt nie powinien im zagrozić. Dół tabeli Prosnie raczej nie grozi, lecz zawsze trzeba dmuchać na zimne. Miejmy nadziej że wiosna będzie bardziej udana dla naszych piłkarzy niż jesień. Zapraszamy wszystkich serdecznie na sportową !