Tak się bawi i wygrywa WKS !!!

Wieruszowska Prosna po zaciętym derbowym meczu pokonała na wyjezdzie miejscowy KS Osiek. Było to bardzo ciężkie spotkanie oraz bardzo wyrównane. Obu drużyną zależało na zwycięstwie i było to świetnie widać na boisku. Osiek potrzebował punktów jak tlenu, gdyż jak wiadomo zajmują miejsce w dolnej cześci tabeli grożącej spadkiem. Prosna podbudowana po zwycięstwie nad liderem i niepokonana w tym roku chciała podtrzymać dobrą passę. Od początku meczu atakowali goście. Klub ze stolicy powiatu grał ładną dla oka i spokojną piłkę, a co najważniejsze tworzył sobie sytuacje. Niestety około 15 minuty meczu kontuzji doznał Dawid Tomala, który musiał opuścić boisko.Mecz dalej toczył się głównie na połowie rywala. Około 30 minuty meczu piłkę przechwycił Mateusz Grajerz i zagrał do wchodzącego w pole karne Mariusza Gierego. Ten zauważył znajdującego się w polu karnym Szymona Kostrzewę i podał mu piłkę, którą Szymon umieścił w siatce. Było 1 - 0 ! W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie. Prosna kontrolowała przbieg gry i nic nie wskazywało na to,ze wkrótce się to zmieni. Niestety po przerwie to goście przejęli inicjatywę. Zagrali na dwóch napastników i wygrywali większość piłek w środku pola. Gra diametralnie się zmieniła i to gospodarze atakowali coraz odważniej. Około 65 minuty meczu Osiek doprowadził do wyrównania. W dodatku z boiska wyleciał nasz bramkarz, który został niesłusznie wyrzucony z boiska... Na bramce musiał stanąć zawodnik z pola, a był nim Paweł Rzeznik.  Sytuacja stała się dramatyczna, a nasi piłkarze skupili się głównie na defensywie i kontratakach. Nasz przeciwnik dalej atakował naszą bramkę na szczęście nic nie wpadało do naszej siatki. W 70 minucie meczu zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał strzałem pod poprzeczkę Błażej Gocha i tym samym ustalił wynik meczu na 2 - 1. To kolejny mentalny sukces tej drużyny. Grając w dziesięciu w tak trudnym derbowym meczu potrafiliśmy strzelić bramkę i obronić ten korzystny dla nas wynik. Jadąc do Osieka wiedzieliśmy, że nie można patrzeć na tabelę i się nie pomyliliśmy. Jak to mówią, derby rządzą się swoimi prawami i tak też stało się dziś. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przybyli tego dnia do Osieka, aby nas wspierać. Uważamy, że po raz kolejny Was nie zawiedliśmy. Jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w rundzie wiosennej na boiskach Sieradzkiej A klasy ! Tak więc, kto wygrał mecz ? Prosna !!!

Prosna: Kaleta, Aplas, Rzeźnik, Zawieja, Gauza, Gocha (90 Owczarek), Giery, Wróbel, Tomala (15 Grajerz), Kostrzewa, Koszycki (88 Betka ).

Rezerwa: Długaszewski, Kubacki, Zarych.