Wygrana

Wygrana

Cenne i niespodziewane zwycięstwo w Strzelcach Wlk. odniosła wieruszowska Prosna. Po trzech golach Dawida Tomali i jednym Pawła Ciarkowskiego drużyna pokonała miejscowy GLKS 4:2.

1:1 Tomala (5)

1:2 Ciarkowski (33)

1:3 Tomala (62)

1:4 Tomala (76)

Prosna:Kaleta, Ciarkowski, Rzeźnik, Zawieja, Aplas, Gauza, Harasym, Tomala, Siatkowski, Wrobel, Magaj.

Bez wątpienia był to mecz Dawida Tomali, którego trzy zdobyte gole przesądziły o zwycięstwie Prosny. Początek meczu nie był jednak pomyślny dla naszych piłkarzy, tym bardziej, że w składzie zabrakło kilku podstawowych graczy - Mateusza Poprawy, Mariusza Gierego, Przemysława Koszyckiego i Szymona Kostrzewy. W dodatku w Strzelcach dotychczas Prosna tylko ponosiła porażki. Gospodarze już w 3 min. zdobyli prowadzenie. Dwie minuty później znakomicie dysponowany tego dnia Dawid Tomala pięknym strzałem z ponad 20 m. zdobył wyrównanie. W 33 min. po zagraniu tego samego zawodnika golem z woleja popisał się grający prezes WKS i Prosna prowadziła 2:1. Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze a... bramki strzelał Dawid Tomala. W 62 min. przejął piłkę w środku boiska, zauważył, że bramkarz miejscowych znajduje się na linii pola karnego i kapitalnym lobem podwyższył na 3:1. W 76 min. nie kto inny jak Dawid Tomala znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i podwyższył na 4:1. Gospodarze drugiego gola zdobyli już w doliczonym czasie gry. Było to zasłużone zwycięstwo. Na pochwałę zasługuje cala drużyna a oprócz strzelca trzech goli szczególne wyróżnienie należy się również świetnie dysponowanemu w w bramce Patrykowi Kalecie.