Pierwszy test w Działoszynie ! (zapowiedz meczu)

Już w najbliższą sobotę 18 marca Wieruszowska Prosna pojedzie na swoje pierwsze ligowe spotkanie w tym roku do Działoszyna. Mecz odbędzie się o godzinie 15, a przeciwnikiem w walce o pierwsze punkty w rundzie będzie Warta II Działoszyn. Przeciwnik z pewnością trudny w szczególności na swoim terenie. Warta zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli Sieradzkiej klasy A z dorobkiem 21 punktów co plasuję ją aż o 6 pozycji wyżej od nas. Nasi rywale są zapleczem pierwszej drużyny, która jest wiceliderem łódzkiej IV ligi, więc kadra jaką dysponuje ten klub jest naprawdę mocna. Przed nami miejmy nadzieję emocjonujący mecz, ale przede wszystkim zwycięski dla nas. Prosna będzie musiała radzić sobie bez pauzujących za kartki: Piotra Wróbla oraz Kamila Zawieji. Nie wiadomo natomiast co z chorymi Szymonem Kostrzewą oraz Przemysławem Koszyckim. Jednak mimo wszelkich nieobecności nie boimy się sobotniego przeciwnika. Drużyna jest dobrze przygotowana, do tego mamy szeroką kadrę i każdy jest w stanie zagrać na swoim najwyższym poziomie. O dobrym przygotowaniu świadczą sparingi oraz dobra frekwencja na treningach. Teraz przychodzi pierwszy poważny sprawdzian tego co udało zrobić się zawodnikom zimą. Oczywiście tym sprawdzianem nie może być jeden mecz, lecz cała runda. Realnie patrząc górna część tabeli jest w zasięgu naszych piłkarzy, jednak jak na razie grozi nam spadek i w tym sezonie trzeba się przed nim obronić. Poziom ligi jest bardzo wyrównany i zakładając że nasza gra będzie o niebo lepsza niż jesienią, a na sportową zawitają liczni kibice to o punktach w każdym meczu mogą decydować detale. Więc trzeba być gotowym na wszystkie możliwe scenariusze. Nikt nie dopuszcza jednak myśli, że klub z 93 letnią historią i sportową tradycją, który co prawda w ostatnich latach przynosił więcej wstydu niż dumy, mógłby grać w najniższej możliwej lidze w kraju. Jednak nie będziemy tu pisać o historii, bo obecnie klub pisze zupełnie nową historię budowaną przez nowych działaczy w innej przyjaznej atmosferze. Pozostaje nam trzymać kciuki i zaciskać zęby za podopiecznych Mariusza Marka oraz Pawła Rzeznika. Do boju WKS !!!