Świetne sparingi w wykonaniu Prosny !

Wieruszowska Prosna pod okiem nowego trenera Mariusza Marka rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Już po pierwszych sparingach widać efekty pracy nowego szkoleniowca WKS-u. Dwie wygrane nad Centrą Walichnowy oraz Motorem Praszką napawają sporym optymizmem przed startem rundy. Wczorajszy mecz Prosna rozgrywała na sztucznej murawie na obiektach MOSIR w Kępnie, a jej przeciwnikiem był Motor Praszka. Prosna wystąpiła w składzie: Kaleta, Rzeznik, Zawieja, Aplas, Ciarkowski, Tomala, Wróbel, Kostrzewa, Harasym, Panichev, Siatkowski. Nasi zawodnicy pokonali Motor aż 7-1. Tydzień temu również popisali się wysokim zwycięstwem nad Centrą Walichnowy wygrywając 4 - 1. Widać przede wszystkim spore postępy w rozgrywaniu piłki w porównaniu do poprzedniej rundy. Zawodnicy lepiej kontrolują to co dzieje się na boisku, a w środku pola i obronie widać zdecydowany spokój i porządek. Miejmy nadzieje, że przyjście tak doświadczonego trenera, który prowadził wcześniej Gal Gaz Galewice pozwoli Prośnie odbić się z dołu tabeli, a na stadion GOSIT znowu zawitają dumni i liczni kibice Wieruszowskiej piłki. Liczymy na efekt nowej miotły i dobrą grę. Do zespołu dołączyło kilku świetnie zapowiadających się juniorów oraz kilku piłkarzy mających już przeszłosć w Wieruszowskim WKS. O powrotach i wzmocnieniach będziemy pisać w następnych artykułach. Kadra zespołu jest naprawdę liczna i dużo mocniejsza niż jesienią. Na treningach właśnie kończy się okres przygotowań motorycznych zawodników, a przed nimi taktyka i więcej piłki. Nic tylko pozostaje czekać na pierwszy mecz ligowy i faktyczny sprawdzian umiejętności zawodników, który już 18 marca !