Derby powiatu

W ostatnią niedziele na stadionie GOSIR odbyły się kolejne derby powiatu.

Prosna 2-0 Łubnice

Jak wiadomo Wszystkie mecze derbowe mają swoją historie która pasuje tylko do takich spotkań. Tak też było i tym razem, nasza drużyna po przegranej na wyjeździe z tamtej rundy nie miała zamiaru przegrać i tego meczu. Więc zawodnicy z Wieruszowa wyszli skupieni i zdeterminowani by osiągnąć korzystny wynik na który liczyli i oni sami jak i kibice. Pierwsza połowa toczyła się zgodnie z oczekiwaniami zawodników z Wieruszowa. Znaczna przewaga na boisku i kontrolowanie przebiegu gry przez szybkie odbiory i mądrą grę miłką powodowało to iż nasi przeciwnicy głównie biegali tylko za piłką. Dzięki czemu Prosna mogła sobie stworzyć wiele sytuacji strzeleckich które gdyby nie nasza nieskuteczność w pierwszej połowie powinniśmy już zdobyć co najmniej dwie bramki.

Jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Dryga połowa to niemal kopia pierwszej odsłony spotkania tylko tym razem po stronie Wieruszowa poprawiła się skuteczność i po indywidualnej akcji skrzydłem boiska i strzale na bramkę Sebastiana Gauzy na wybitą piłkę nabiega Przemysław koszycki który to z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki w 77 minucie spotkania.
Prosna po zdobyciu prowadzenia jednak nie odpuściła i już trzy minuty później Błażej Gocha dostaje prostopadłe podanie które to zamienia na gola numer 2 dla gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Prosna wygrywa spotkanie 2-0